Share this emailCopy the public link or share it on your favorite channel.
In deze nieuwsbrief van april:
Agenda - Start het seizoen samen - Vacature medewerker communicatie en bijeenkomsten - Blog: Het bos in... - Webinar Homoseksualiteit in de kerk - Kerk op tafel: Kinderwerk dat er toe doet - Dienst: jongeren weer op zoek naar God - Inspirerende materialen

Kerkpunt agenda

Op dit moment hebben we het volgende op de planning staan:
6 mei - Webinar homoseksualiteit (19.45-21.00u)
13 mei - Webinar missionair kerk-zijn, doen wat werkt (19.45-21.00u)
3 juni - Samen Jong regiotour in Woerden
9 juni- Webinar Pastoraat (19.45-21.00u)
7 oktober - Samen Jong regiotour in Middelburg
31 oktober - Yes! Ik ben kinderwerker conferentie
18 november - Samen Jong regiotour Eindhoven

Trektocht

Met onze trektocht krijg je inspiratie en concrete handvatten om te ontdekken wat jullie drijft, waar jullie naar verlangen en hoe je dat samen vormgeeft. Iedereen doet mee — jong en oud — en je eindigt met richting om samen verder te gaan. Met de Efezebrief in de hand reis je langs negen vergezichten, waaronder vrede, eenheid en liefde. Ze laten zien hoe je als volgeling van Jezus en als gemeente in deze wereld staat. Je ontdekt wat je in Christus hebt ontvangen én hoe je dat doorgeeft. Zo ga je hoopvol samen op weg een nieuw seizoen in.

Heel de kerk

Het woord kerk kan allerlei associaties en gevoelens oproepen. Met ons themapakket 'Heel de kerk' willen we jullie aan het denken, doen, bidden en verwachten zetten als het gaat over jouw gemeente.
Aan de hand van het bijbelboek Handelingen gaan we op een ontdekkingstocht naar wat de Bijbel zegt over de kerk en hoe Gods Geest door en via Zijn gemeente aan het werk is. In dit themapakket werken we vier thema’s uit: Heel de kerk is geroepen, de kerk is heel, de kerk heeft heling nodig en de hele kerk brengt heling.

Nieuwe collega gezocht

Wij zoeken een collega voor communicatie en bijeenkomsten. Je wordt onderdeel van een enthousiast team van collega's. Jouw werk bestaat uit het uitvoeren van activiteiten op gebied van communicatie en de organisatie van bijeenkomsten. Denk bijvoorbeeld aan website en social media onderhouden, het verzorgen van digitale nieuwsbrieven, het meehelpen organiseren van de Kerk.proeverij, de Jeugdleidersconferentie en andere evenementen en je verzorgt ondersteunende kantoorwerkzaamheden. Solliciteren kan tot 9 mei.

Christien stelt een experiment voor

In de kerk geven we snel goedbedoeld advies, maar helpt het echt? Soms sturen we mensen juist dieper het bos in. Wat als je stopt met antwoorden geven en begint met vragen stellen? In haar blog onderzoekt Christien waarom dat ongemakkelijk is, wanneer het wél moet, en hoe je anderen helpt hun eigen weg met God te vinden.
Wil je hier verder over nadenken met je kerkenraad en diaconie? Of wil je samen oefenen met het verdiepen van je pastorale en diaconale gesprekken? Neem gerust contact met ons op en informeer naar de mogelijkheden.

Een goed gesprek over homoseksualiteit in de kerk

Verschillende kerken zijn begonnen met het thema ‘homoseksualiteit in de kerk’, anderen willen ermee starten. Hoe pak je zo’n proces aan waarin je recht doet aan de Bijbel, aan mensen, aan de gemeente? Hoe start je en wat zijn valkuilen?
In dit webinar geven we een aantal concrete tips voor een goed proces en gesprek in jouw gemeente. Er is ruimte om van elkaar te leren en te delen wat er speelt, wat er goed gaat en wat juist niet. Let op: er is ruimte voor maximaal 30 deelnemers.

In gesprek over kinderwerk in de kerk

In aflevering 11 van Kerk op tafel zijn we in gesprek met Matthijs Vlaardingerbroek. Mathijs is christelijke verhalenverteller, poppenspeler, buikspreker en goochelaar. Hij rent van basisschool naar conferentie naar kerk om kinderen met het evangelie in aanraking te brengen. Ook ondersteunt hij ouders, kerken en scholen bij het Bijbelonderwijs aan kinderen. We zijn blij dat Matthijs vandaag bij ons aan tafel zit en gaan met hem in gesprek over kinderwerk in de kerk.
Op 31 oktober organiseren Creatief Kinderwerk en Kerkpunt samen een toerustingsdag voor kinderwerkers. Een dag vol bemoediging, inspiratie en ontmoeting! Van harte welkom. Meer over Yes! Ik ben kinderwerker.

Dienst: Jongeren weer op zoek naar God

Er gebeurt iets opmerkelijks. Op plekken waar we het misschien niet verwachten, zoeken jongeren opnieuw naar God. Niet omdat ze zijn opgegroeid in de kerk, maar omdat ze verlangen naar betekenis, echtheid, gemeenschap. Ze zoeken rust in een hypernerveuze cultuur vol met prikkels. Ruimte om vragen te stellen. Plekken waar twijfel niet verdacht is, maar deel uitmaakt van het geloofsproces. En steeds vaker komen ze – soms voorzichtig, soms verrassend vrijmoedig – de kerk binnen. Dat roept verwondering op, maar ook vragen. Wat is hier gaande? Wij geloven dat we hier tekenen zien van het werk van de Geest in nieuwe generaties.
Dit nummer gaat het over kwetsbaar nieuw geloof, online-gemeenschappen, de brug die nodig is naar een fysieke kerk, rust als sleutelwoord in een onrustige tijd

Inspirerende materialen

Nieuw op Leren in de kerk

Wetenschappelijke ontdekkingen lijken soms haaks te staan op de Bijbel. Wie moet je dan geloven? In deze serie duik je in een aantal lastige kwesties zoals schepping en evolutie en de betrouwbaarheid van de opstanding van Jezus.

Yes! Ik ben diaken 1 & 2

Hoe kom je in je gesprekken tot de kern? In deze training van twee sessies gaan we daarmee aan de slag. We staan stil bij verschillende geloofstalen en een verdiepend gespreksmodel. Ook oefen je met reflectief luisteren om gesprekken te verdiepen.

Geloofsweg

Geloofsweg speel je samen met verschillende generaties. Je ontdekt je geloof en leert elkaar beter kennen. In gemixte groepjes deel je iets van je geloof door middel van leuke opdrachten. Zo heb je samen plezier. Het spel is heel geschikt voor bijvoorbeeld een startzondag of gemeenteweekend.
instagram linkedin facebook bluesky website email 
Dokter Spanjaardweg 4b · 8025 BT · Zwolle